X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری


یکشنبه 24 شهریور 1387

 


   شاید در نگاه اول شما تصور کنید که وب 2 ، ورژن جدیدی است از وب که مثلا پروتوکل ها و نحوه ی پیاده سازی و یا استفاده از آن  تغییر خاصی کرده باشد . درحالی که چنین اتفاقی رخ نداده است . شما در حال  حاضر  از وب 2 استفاده می کنید !

وب 2 یک اصطلاح است ،برای صفحات وبی به کار می رود که روند و نحوه استفاده از اینترنت را  برای کاربران تغییر داده اند (البته تغییر مثبت) . وب 2 سعی دارد تا در صفحات وب نسبت به گذشته تغییرات اساسی به وجود آورد . بهبود نحوه اشتراک اطلاعات برای کاربران ، بهبود کارایی ، افزایش تعامل و همکاری کاربران با وب سایت ، بهبود طراحی گرافیک و ... همه ی اینها مواردی است که وب 2 سعی دارد آن را در بر گیرد .

سایت های بسیار زیادی طی چند سال اخیر این امکان را فراهم آورده اند . شبکه های اجتماعی یا همان Social Networks (نظیر Orkut,Yahoo 360,irExpert,cloob,…)  ، سایتهای اشتراک ویدیو آنلاین (نظیر Youtube,…) ، wiki ها (Wikipedia) و ... سعی در تغییر روند سایتهای اینترنتی دارند . تکنولوژِی های بسیار زیادی به این روند کمک کرده اند : AJAX  ، Web Syndication  (RSS) ، CSS(Cascading Style SheetsSilverLight  از این قبیل هستند .

اصطلاح  وب 2  اولین بار پس از کنفرانس شرکت O'Reilly Media که در مورد وب2 بود به رسمیت شناخته شد .

این روز ها صحبت از وب 3 نیز هست که در واقع یک انقلاب را در دنیای وب به وجود خواهد آورد . مباحثی همچون هوش مصنوعی  در آن بسیار تاثیر گذار خواهند بود .